Strona główna » Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Oświatowe Warszawa („SOWa”) to unikatowa inicjatywa rodzicielska, działająca z sukcesem przy LXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie od ponad 30 lat. To projekt, który czyni naszą szkołę wyjątkową placówką edukacyjną na mapie edukacyjnej Warszawy!

Podstawowym celem SOWy jest wspieranie edukacji młodzieży w naszej szkole, a poprzez realizowane projekty dbanie o dobrostan całej społeczności szkolnej.

Aktywny udział SOWy w życiu naszej szkoły przyczynia się do świetnych wyników naszych uczniów na egzaminie maturalnym, a tym samym realizacji ich marzeń dotyczących studiów wyższych.

Realizowane z inicjatywy SOWy projekty wykraczające poza standardowy program szkoły średniej, przyczyniają się zaś do poprawy ich dobrostanu, wychodząc tym samym naprzeciw wyzwaniom z jakimi konfrontowana jest młodzież w szybko zmieniającej się rzeczywistości.

SOWa ściśle współpracuje z dyrekcją szkoły oraz pozostaje w otwartym dialogu z nauczycielami, pedagogiem i psychologiem liceum. Naszym partnerem w rozmowach jest także samorząd uczniowski.

SOWa to nasz Wspólny Projekt!

SOWa 100% swoich przychodów czerpie z dobrowolnych składek rodziców i opiekunów uczniów naszej szkoły.

W zarządzie SOWy pracują społecznie (na zasadach wolontariatu) rodzice i opiekunowie uczniów naszej szkoły.